Apartament nad morzem

Blue Mare Łukęcin

Co zobaczyć

Plaża w Łukęcinie

Odległość 300 m - piękna szeroka piaszczysta plaża. Spokojna i nie zatłoczona nawet w szczycie sezonu. Nie bez przyczyny mówi się o Łukęcinie "mamusiowo". To istny raj dla mam z małymi dziećmi. Piękny klif dodaje uroku temu miejscu.

Kamień Pomorski

Odległość 14 km - Uzdrowisko położone nad brzegiem Zalewu Kamieńskiego. Siedziba archidiecezji i tutejszego dekanatu. Port wodny z basenem rybacko-żeglarskim. Na zachód od miasta znajduje się Wyspa Chrząszczewska. Miasto ma pośredni dostęp do morza poprzez rzekę Dziwnę. Rozlewiska wodne (Zalew Kamieński, rzeka Dziwna, Zatoka Cicha) są wykorzystywane do uprawiania sportów wodnych i czynnego wypoczynku na wodzie (żeglarstwa, kajakarstwa, windsurfingu oraz wędkarstwa).

Czytaj więcej...

Latarnia morska w Niechorzu

Odległość 16 km - Ta piękna latarnia uznawana jest za najładniejszą na polskim wybrzeżu, ze względu na swój wiek - ponad 140 lat, piękno architektury i zachowane otoczenie. Z uwagi na unikatowość sylwety budowli, jej funkcję, zachowaną pierwotną bryłę i układ kompozycyjny elewacji wraz z detalem nawiązującym do architektury średniowiecznej oraz zachowaną zabudowę towarzyszącą i ogród - cały kompleks został uznany zabytkiem kultury narodowej i wpisany do rejestru zabytków.

Czytaj więcej...

Trzęsacz

Odległość 9 km. - Największą atrakcją turystyczną w Trzęsaczu są ruiny kościoła z początku XV w. stojące na wysokim klifie, zabytek klasy "0". Historia kościoła w Trzęsaczu sięga XIII wieku. Jak podają stare zapisy był on trzecim chrześcijańskim kościołem na Pomorzu. Piękna legenda związana z kościołem dodaje romantyzmu temu miejscu, a widok morza z kilkunastometrowej skarpy daje odczuć siłę natury, która przez wieki przesunęła swoje morskie panowanie o prawie 2 kilometry. Charakterystyczną cechą Trzęsacza, wyróżniającą tą miejscowość jest jej usytuowanie na 15 południku długości wschodniej, wyznaczającym czas środkowoeuropejski.

Wolin

Odległość 31 km - Wolin - miasto o wspaniałej i bogatej przeszłości kusi przybyszy historią, ciekawymi obiektami i interesującym krajobrazem. Już w dokumentach XIII-XV wiecznych zapisanych jest 35 miejscowości z terenu dzisiejszej gminy Wolin. Są to posiadłości książęce zarządzane przez kasztelanów, majątki zakonu cystersek i biskupstwa kamieńskiego oraz rodów rycerskich. W Wolinie z dawnych, historycznych obiektów warto zwrócić uwagę na: Katedrę św. Mikołaja, z końca XIII w. Gotycka trzynawowa budowla z cegły, prezentuje typ halowy. Po raz pierwszy wspomniana w 1288 roku, kiedy została oddana zakonowi cystersek. W roku 1535, po przejęciu kościoła przez protestantów, pierwszym jego pastorem został, urodzony w Wolinie uczeń Marcina Lutra - Jan Bugenhagen.

Czytaj więcej...

Międzyzdroje

Odległość 33 km - Międzyzdrojska plaża jest uznawana przez znawców i bywalców nadmorskich kurortów za jedną z najlepszych w Polsce. Nie jest może bardzo szeroka lecz jakość piasku rekompensuje wszystko...

Promenada to miejsce, w którym skupia się całe wakacyjne życie Międzyzdrojów. Można tu wypić piwo, spotkać znaną gwiazdę czy zobaczyć występy rozmaitych zespołów muzycznych, aktorów, tancerzy. Wycieczkę po promenadzie zaczniemy od wschodniej części, na której końcu znajduje się baza rybacka. Obok przy pierwszym wejściu na plażę stoi ceglany XIX wieczny budynek, w którym kiedyś znajdowała się baza ratownictwa morskiego. Naprzeciwko widzimy nowo wybudowane wielopiętrowe domy, w których apartamentach spędzają wakacje turyści. Idąc promenadą w kierunku zachodnim po prawej stronie mijamy sezonowe bary, pizzerie, restauracje - a po przeciwnej pensjonaty.

Czytaj więcej...

Gryfice

Odległość 53 km - Bazylika Najświętszej Marii Panny ( Katedra ) Najcenniejszą budowlą miasta jest monumentalny pięcionawowy kościół wzniesiony na przełomie XIV/XV wieku. Początkowo katedra posiadała dwie wieże. W późniejszych czasach połączono je w jeden blok przez zamurowanie przerwy między nimi. Pod koniec XV wieku, masywny blok wieżowy konkatedry został przykryty trzema hełmami. Środkowy jest smukły, wysoki i zwieńczony krzyżem, natomiast boczne hełmy są niskie i przysadziste. Monumentalna budowla od wieków była widziana z morza. Blok wieżowy łącznie z hełmem środkowym osiągnął wysokość 74 m. Za dnia tak wysoka budowla mogła pełnić funkcję latarni morskiej. Architektura katedry jest przykładem pomorskiego gotyku. Budowla jest prosta i pozbawiona licznych wątków zdobniczych. Od XIV wieku kościół Mariacki pełnił rolę kolegiaty. Począwszy od XVI wieku był świątynią protestancką. Od XVII do XX wieku był wielokrotnie niszczony przez działania wojenne.

Trzebiatów

Odległość 28 km - Trzebiatów jest miastem o pasjonującej historii związanej z dziejami Pomorza Zachodniego i Polski. O dziejach przeszłych tego miasta i okolic świadczą znakomicie zachowane i pieczołowicie odrestaurowane liczne zabytki. Samo miasto należy do wyjątków, z zachowaną do dziś unikalną zabudową i szachownicowym układem ulic na Starym Mieście i jako takie jest obięte od 1996r. specjalnym programem rządowym "Ratowanie miasteczek historycznych" ( jako jedno z 7 miast w Polsce ), który ma na celu zachowanie tych bezcennych dóbr kultury.

Czytaj więcej...

Kołobrzeg

Odległość 53 km - Bazylika Najświętszej Marii Panny ( Katedra ) Najcenniejszą budowlą miasta jest monumentalny pięcionawowy kościół wzniesiony na przełomie XIV/XV wieku. Początkowo katedra posiadała dwie wieże. W późniejszych czasach połączono je w jeden blok przez zamurowanie przerwy między nimi. Pod koniec XV wieku, masywny blok wieżowy konkatedry został przykryty trzema hełmami. Środkowy jest smukły, wysoki i zwieńczony krzyżem, natomiast boczne hełmy są niskie i przysadziste.

Czytaj więcej...