Apartament nad morzem

Blue Mare Łukęcin

Międzyzdroje

Odległość 33 km - Międzyzdrojska plaża jest uznawana przez znawców i bywalców nadmorskich kurortów za jedną z najlepszych w Polsce. Nie jest może bardzo szeroka lecz jakość piasku rekompensuje wszystko...

Promenada to miejsce, w którym skupia się całe wakacyjne życie Międzyzdrojów. Można tu wypić piwo, spotkać znaną gwiazdę czy zobaczyć występy rozmaitych zespołów muzycznych, aktorów, tancerzy. Wycieczkę po promenadzie zaczniemy od wschodniej części, na której końcu znajduje się baza rybacka. Obok przy pierwszym wejściu na plażę stoi ceglany XIX wieczny budynek, w którym kiedyś znajdowała się baza ratownictwa morskiego. Naprzeciwko widzimy nowo wybudowane wielopiętrowe domy, w których apartamentach spędzają wakacje turyści. Idąc promenadą w kierunku zachodnim po prawej stronie mijamy sezonowe bary, pizzerie, restauracje - a po przeciwnej pensjonaty.

 

Oprócz nich jest tu także wiele rozmaitych budek handlowych, które powoli zamieniają tutejszą promenadę bardziej w jarmark czy rynek. Od tego momentu zaczyna się najbardziej popularna i zatłoczona część promenady. Mijamy luksusowy hotel Amber Baltic, który stał się jednym z symboli dzisiejszych Międzyzdrojów. Na otaczającym go chodniku są odciśnięte dłonie znanych gwiazd polskiego kina i teatru - pamiątka po odbywającym się tu corocznie Festiwalu Gwiazd. Idąc dalej promenadą po lewej stronie widzimy odnowiony i ładnie zadbany park zdrojowy im. Fryderyka Chopina - z fontannami, ławeczkami i stylowymi lampami. Znajduje się tu także Międzynarodowy Dom Kultury, w którym organizowane są koncerty, przedstawienia i inne imprezy kulturalne. W piwnicach dyskoteka Scena. Zaraz za Domem Kultury znajduje się Gabinet Figur Woskowych, w którym oprócz znanych sław możemy zobaczyć różne wystawy tematycznie związane z filmem. Vis a vis wakacyjny Amfiteatr. Dalej duży zielony skwer i szerokie wejście na molo i poprzedzający go pasaż handlowy.

Kawcza Góra Widok z Kawczej Góry na otwarte Morze Bałtyckie i plażę może zrobić duże wrażenie. Na wzniesienie prowadzi trasa spacerowa zaczynająca się przy wschodniej części promenady - za kompleksem hotelowym.

Wzgórze Gosań to najwyższe w Polsce wzniesienie (95 m.n.p.m) leżące bezpośrednio nad morzem. Na miejsce dociera się przez malownicze wzgórza porośnięte stuletnimi bukami i dębami. Z Międzyzdrojów najlepiej dostać się samochodem - trasia Międzyzdroje - Wisełka, gdzie znajduje się parking. Z góry rozciąga się niesamowity widok na wody Zatoki Pomorskiej i będące w oddali Międzyzdroje.

Muzeum WPN Muzeum to ma swoją siedzibę w nowoczesnym budynku przy ulicy Niepodległości 3. Posiada bogate zbiory flory i fauny występującej na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Zobaczyć możemy między innymi : ptaki, ssaki żyjące w lasach parku, ptactwo wodne, owady oraz bogatą kolekcję motyli. Duże wrażenie robią wypchane dziki, lisy i inne zwierzęta. Obok muzeum można zobaczyć dwa żywe Orły Bieliki (które są symbolem WPN) znalezione przez pracowników parku. Muzeum czynne od 1 maja do 31 sierpnia od wtorku do niedzieli w godzinach 9-17, poza sezonem od wtorku do soboty w godzinach 9-15.

Rezerwat Żubrów Wycieczka do Rezerwatu Żubrów położonego w odl. 2 km od miasta będzie atrakcyjną przerwą od codziennego leżenia na plaży. Z miasta należy wyruszyć ulicą Leśną w górę, dalej idziemy szlakiem zielonym aż do rezerwatu. Przebywające tam Żubry zostały sprowadzone w roku 1976 z Borek koło Augustowa. W 1999 roku urodził się w rezerwacie pierwszy żubr - Poleczka. Oprócz żubrów możemu tu zobaczyć inne zwierzęta występujące w parku - dziki i sarny.

Rezerwat czynny jest od 1 V so 30 IX codziennie z wyjątkiem poniedziałków w godzinach 10-18, a poza sezonem z wyjątkiem niedziel i poniedziałków od 8 do 16.